موضوعات وبسایت : تحقیق
سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

دانه برای رشد به چه چیزهایی نیاز دارد

نویسنده : نازنین رحمانی | زمان انتشار : 20 مهر 1400 ساعت 11:26

دانه برای رشد به چه چیزهایی نیاز دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که گیاهان و دانه‌ها برای رشد به آب، هوا، خاک، نور خورشید و دمای مناسب نیاز دارند. در این مطلب شما را با شرایط مورد نیاز برای رشد دانه بیشتر آشنا خواهیم کرد.

سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

378085_418.jpg

ستاره | سرویس گیاهان و حیوانات - دانه ها گیاهان برای رشد به چیزهای ساده‌ای نیاز دارند. در این مطلب بطور خلاصه شما را با هر آنچه که گیاهان و دانه‌ها برای رشد به آن نیاز دارند آشنا خواهیم کرد.

دانه برای رشده به چه چیزهایی نیاز دارد؟

گیاهان و دانه‌ها برای رشد به موادی مانند هوا، نور خورشید، آب، خاک مناسب و دمای مناسب نیاز دارند.

۱. هوا

اولین چیزی که بیشتر جانداران برای رشد به آن نیاز دارند را می‌توان هوا در نظر گرفت؛ درست مانند انسان‌ها گیاهان و دانه‌ها نیز برای رشد به هوا نیاز دارند. در واقع هوای تازه و بدون آلودگی به برگ‌ها و خاک می‌رسد و از طریق خاک جذب ریشه می‌شود.

۲. نور خورشید

گیاهان و دانه‌ها برای عمل فتوسنتز به نور خورشید نیاز دارند. حتی اگر بعضی گیاهان با لامپ‌های رشد گیاه هم رشد کنند، باز هر از گاهی به نور خورشید نیاز دارند. اما بازهم مانند عوامل دیگر نور شدید خورشید نیز برای گیاه مضر است و خاک را خشک کرده و به ریشه و برگ‌های گیاه آسیب می‌رساند. بنابراین حفظ تعادل در نور و آبیاری می‌تواند گیاهان را سالم نگه دارد.

۳. آب

بدون شک می‌توان گفت که هر موجود زنده‌ای به استثنای برخی از میکروب‌ها، برای زنده ماندن به آب نیاز دارند. به غیر از برخی از گونه‌های گیاهانی مانند کاکتوس و ساکولنت‌ها که می‌توانند در برابر خشکسالی مقاومت کنند، بیشتر گیاهان باید به طور مرتب آب بخورند. بنابراین اگر می‌خواهید دانه‌ای بکارید، باید به اندازه‌ای که آب دانه برای رشد به آب نیاز دارد، به آن آب دهید.

378086_948.jpg

۴. خاک مناسب

خاک برای گیاهان مانند خانه برای ما انسان‌ها است؛ یعنی جایی که همه‌ی نیازهای ما تامین می‌شود. دانه‌ها و بذرها نیز بدون وجود خاک رشد نمی‌کنند؛ البته گیاهانی نیز وجود دارند که برای رشد به خاک نیازی ندارند اما می‌توانند در خاک نیز رشد کنند. ممکن است این سوال برای شما پیش آید که چرا گیاهان برای رشد به خاک نیاز دارند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که گیاهان و دانه‌ها مواد مغذی مورد نیاز برای رشد را از خاک دریافت می‌کنند.

از انواع خاک‌ها که برای رشد دانه و گیاهان استفاده می‌شود، می‌توان به خاک لومی، خاک ماسه ای و خاک معمولی باغچه‌ها اشاره کرد. اگر می‌خواهید با خاک‌های گلدانی بیشتر آشنا شوید، مطالعه مطلب موجود در لینک زیر را از دست ندهید.

بیشتر بخوانید:انواع خاک گلدانی و بستر کاشت برای گیاهان

۵. دمای مناسب

برخی از گیاهان به سرما و برخی دیگر به گرما حساس هستند. بنابراین اگر قصد دارید دانه‌ای بکارید تا به گیاه تبدیل شود، باید دمای مناسب آن را تامین کنید.

به نظر شما دانه برای رشده به چه چیزهایی نیاز دارد؟ آیا مواردی که به آن اشاره کردیم، نیازهای دانه‌ها برای رشد را بطور کامل برطرف می‌کند؟ لطفا نظرات و دیدگاه‌های خود را از طریق ارسال نظر با ما و سایر مخاطبین ستاره به اشتراک بگذارید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟


منبع: setare.comارسال نظر

نام


ایمیل


نظر