سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

طرح درس روزانه فارسی دوم ابتدایی

نویسنده : مسعود زمانی | زمان انتشار : 30 بهمن 1399 ساعت 20:27

سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

عنوان درس : خرس کوچولو(بخوانیم )                    فصل : دوم ( بهداشت )                             صفحه : 27

مشخصات کلاس :

مقطع : دبستان              پایه : دوم                  سن فراگیران : 8 سال                      تعداد دانش آموزان :  15 نفر

مشخصات آموزگار :  

نام : مهرانگیز سلمانی          سن :  ۳۳ سال           تحصیلات : دانشجوی دکتری

اهداف کلی :‌

1-                       تقویت مهارت های :‌گوش دادن ، خواندن ، صحبت کردن و نوشتن

2-                       تاکید به رعایت بهداشت ( جسمی و روانی )

اهداف پرورشی :

1-                       اهداف دینی : دانش آموز با حدیث مبارک النظافه من الایمان ( پاکیزگی از ایمان است .) آشنا می شود .

2-                       اهداف تربیتی : دانش آموز به خوبی متوجه می شود که اگر تمیز باشد نزد دیگران محبوب تر است .

3- دانش آموز پی می برد که در انجام هر کاری با دیگران مشورت کند و راه صحیح را انتخاب کند .   

اهداف جزیی :

1-                       دانش آموز قادر است به خوبی از روی متن بخواند .

2-                       دانش آموز می تواند  برای کلمات درس ، واژه های مترادف پیدا کند .

3-                       دانش آموز می تواند مفهوم درس را به صورت شفاهی بیان کند .

4-                       دانش آموز قادر است علائم نگارشی را در متن درس پیدا کند .

5-                       شناسه ها را با ضمایر مختلف ، تطبیق دهد .

6-                       برای واژه های داخل متن ،‌متضاد پیدا کند .

7-                       پاکیزگی را یکی از اصول و ارکان اصلی زندگی خود قلمداد کند .

8-                       دانش آموز می تواند میکروب را به عنوان یکی از عوامل اصلی بیماری زا بشناسد .

9-                       می تواند با مفهوم و روش کار میکروسکوپ آشنا شود .

اهداف رفتاری :

1-                       دانش آموز باید بتواند درس گذشته را به خوبی از روی کتاب  بخواند .( حیطه شناختی ) 

2-                       در فعالیت های گروهی شرکت کند و به کار گروهی علاقه مند باشد . ( حیطه عاطفی )

3-                       نسبت به گروه احساس مسئولیت کند . ( حیطه عاطفی )

4-                       باید مطالبی در مورد بهداشت و پاکیزگی بداند . ( حیطه شناختی )

5-                       برای کلمات داخل متن مترادف پیدا کند . ( حیطه حرکتی )

وسایل مورد نیاز :

کتاب بخوانیم – تخته – گچ – میکروسکوپ – تصاویری از میکروب ها – کارت های مقوایی 

روش تدریس :

روش سخنرانی – پرسش و پاسخ – گروه بندی – تدریس توام با بازی - نمایش

  مراحل تدریس :                                                                                                              زمان

سلام و احوال پرسی و بررسی اوضاع دانش آموزان و اطمینان از صحت و سلامت آنان

1دقیقه

ایجاد انگیزه :

معلم با آوردن میکروسکوپ به کلاس و صحبت کردن در مورد بیماری ها و میکروب ها در دانش آموزان ایجاد انگیزه می کند .

5   دقیقه

رفتار ورودی ( ارزشیابی تشخیصی ) :

پرسش پیرامون مفاهیم درس قبل ( لبخند شیرین ) که به مقوله ی بهداشت مربوط می شود .

2

 دقیقه

ارائه تدریس :

1-خواندن متن درس ( توسط معلم )

2-متن درس یک بار توسط دانش آموزان خوانده می شود .( هر بند را یک دانش آموز می خواند ) 

3-یک نفر از دانش آموزان مفهوم درس را به صورت شفاهی بیان می کند .

4-چهار نفر از بچه ها نمایش ماجرای خرس کوچولو را بازی می کنند و یک نفر هم راوی داستان است

5- بحث و گفتگو در مورد درس و نظر خواهی از دانش آموزان

ادامه تدریس :

6-معلم به سه ضمیر ( من – تو – او شاره می کند و برای آن ها افعال مطابق می آورد .)  -

7- دانش آموزان به سه گروه 5 نفری تقسیم می شوند .

گروه اول : برای کلمات داخل متن ، واژه های مترادف پیدا می کنند .

گروه دوم : برای کلمات داخل متن ، واژه های مخالف پیدا می کنند .

گروه سوم : با توجه به فراگیری ضمایر و مطابقت آن با شناسه ، از این گروه خواسته شده در متن به جای کلمه ی " خرس کوچولو " از ضمیر " تو" استفاده کنند .

*‌ در این فرصت معلم با دانش آموزی که در خواندن ضعف دارد ، تمرین می کند .

8- بعد از اتمام زمان تعیین شده ، هر گروه کار خود را ارایه می دهند .

2دقیقه

3دقیقه

2دقیقه

4دقیقه

3دقیقه

5دقیقه

1دقیقه

5دقیقه

6دقیقه

ارزش یابی پایانی :

- بخش گوش کن و بگو از دانش آموزان سوال می شود .

- بخش درست و نادرست از دانش آموزان پرسیده می شود .

- معلم کارت هایی را که در اختیار دارد و روی آن ها ضمیر با فعل شناسه دار نوشته شده روی میز پخش می کند و بعضی از دانش آموزان ضمایر را منطبق بر شناسه باید جدا کنند .

4دقیقه

ارائه تکلیف :

از دانش آموزان خواسته می شود که انشایی بنویسند با این موضوع که :‌اگر من به جای خرس کوچولو بودم چه می کردم ؟

1دقیقه

+ نوشته شده در ساعت توسط م. سلمانی  | 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟




ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر