سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

طرح درس علوم دوم ابتدایی اب وهوای سالم

نویسنده : معین | زمان انتشار : 15 دی 1399 ساعت 14:33

... دانلود ...

سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

طرح درس شماره دو هوای سالم، آب سالم علوم دوم ابتدایی

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..docx) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 4 صفحه

 قسمتی از متن word (..docx) : 

مشخصات

کتاب : علوم تجربی نام درس: درس 2)هوای سالم، آب سالم( ، پایه: دوم ابتدایی زمان: 54 آموزگار:

آشنایی با تشکیل آب آشامیدنی و استفاده درست از آن

هدف کلی

حیطه شناختی:

چگونگی تولید آب آشامیدنی را توضیح دهد.

چند راه مصرف درست آب را نام ببرد.

حیطه مهارتی:

لیستی از را های صرفه جویی در مصرف آب تهیه کند.

به هنگام آشامیدن و شستن دست ها آب را بیهوده هدر ندهد.

حیطه نگرشی:

نسبت به استفاده درست از آب علاقه نشان دهد.

اهداف جزیی

کتاب، تخته، لیوان، پارچ آب، کارت گروه بندی.

مواد و وسایل آموزشی

ساختن گرایی، ایفای نقش، پرسش و پاسخ

روش تدریس

انتظار می رود که دانش آموز:

نحوه تشکیل آب را بداند.

با استفاده های انسان و جانداران از آب آشنا باشد.

عوامل آلوده کننده آب را بشناسد.

رفتار ورودی

انسان از آب چه استفاده هایی میکنند؟

جانوران وگیاهان از آب چه استفاده هایی می کنند؟

برای جلوگیری از آلودگی رودخانه ها چه کارهایی باید انجام بدهیم؟

ارشیابی آغازین

فعالیت معلم:قبل از شروع زنگ یک پارچ شیشه ای را با آب گل آلود و کثیف پر می کنم و به همراه یک لیوان روی میز میگذارم. در ابتدای کلاس و بعد از حضور و غیاب به بچهها میگویم خیلی احساس تشنگی میکنم و به گونهای که بچه ها متوجه شوند لیوان را پر از آب میکنم تا بنوشم. اگر دانش آموزان متوجه شدند و به آلوده بودن آن اشاره کردند به این ترتیب درس را آغاز میکنم و از آنها می پرسم که به نظرتون آبی که ما مینوشیم با این آب چه تفاوتی دارد؟ ) اگر بچه ها متوجه آلوده بودن آب نشدند خودم می گویم این آب که قابل نوشیدن نیست و می پرسم چرا این آب این شکلی شده و...... (.

فعالیت دانش آموز : با گروه خود مشورت می کنند و پاسخ خود را بیان می کنند.ممکن است بگویند آبی که ما می خوریم آب باران، رودخانه، پشت سد و.... است.

فعالیت معلم: به پاسخ های درست آنها اشاره میکنم و میگویم درست است آبی که ما می نوشیم از این راه ها بدست می آید اما ممکن است در حین عبور آب از دریا یا رودخانه و قبل از اینکه این آب به خانه های ما برای استفاده بیاید با گل و لای، زباله و ... آلوده شود. به نظرتون چطوری آلودگی های آب را از بین ببریم؟ فعالیت دانش آموز: پاسخ به پرسش معلم

فعالیت معلم: بچه ها آب رودخانه، دریا، آب پشت سد و هر آبی که برای آشامیدن استفاده می شود قبل از اینکه به دست ما برسد در جای به نام تصفیه خانه ذخیره می شود و در آنجا موادی را به آن اضافه میکنند تا آلودگی ها و موادی که برای سلامتی ما ضرر دارد از بین بروند. سپس به آنها میگویم پس باید قدر این نعمت بزرگی که با این همه زحمت به دست ما می رسد را بدانیم و به درستی از آن استفاده کنیم.

سپس از یکی از گروهها میخواهم نمایش بیدار شدن از خواب و شستن دست و صورت و مسواک زدن را ب اجرا کنند و بعد از آن نحوه درست استفاده از آب را در هنگام مسواک زدن، حمام کردن و .... را توضیح می دهیم.

ارائه درس جدید

در پایان از هر گروه می خواهم که یک جمله در مورد آنچه امروز یاد گرفتند بنویسند و آن را برای بقیه بخوانند.

جمع بندی:

چرا ما نمی توانیم از همه آب ها بنوشیم؟

ارزشیابی پایانی

آب آشامیدنی ما چگونه تهیه می شود؟

بسطی امتدادی: از امروز تا هفته آینده لیستی از کارهایی که در انجام آن به درستی از آب استفاده کردی را به کمک بزرگترهایت تهیه کنید.

تکلیف

نام معلم: درس : علوم پایه: دوم موضوع:هوای سالم، آب سالم

آشنایی با حفظ محیط زیست جانداران

هدف کلی

آشنایی با راههای سالم نگه داشتن محیط زندگی جانداران آشنایی با راههای تمیز کردن مدرسه

اهداف جزئی

دانش آموز بتواند چند مورد از راههای تمیز کردن محیط زیست را نام ببرد.

دانش آموز بتواند چند مورد از راههای حفظ محیط زیست جانداران را نام ببرد.

دانش آموز برای تمیز نگه داشتن محیط مدرسه راهکار ارائه دهد

حیطه شناختی

اهداف عملکردی

با رعایت راههای حفظ پاکیزگی محیط زیست به ادامه ی زندگی جانوران کمک کنند.

راه کارهای پیشنهادی جهت رفع آلودگی و حفظ محیط زیست را فهرست کرده و ارائه کنند.

حیطه ی مهارتی

دانش آموز به حفظ محیط زیست علاقمند شود.

حیطه ی نگرشی

گردش علمی

روش تدریس

الگوی

تدریس

کتاب درسی_ تصاویر چاپی_ گل یا نهال کوچک

ابزار و

وسایل

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟




ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر